България инкасира трета загуба в Световните квалификации в група С, след като падна с 1:3 от Литва. Поражението може да се определи като едно от най-срамните в историята на националния ни отбор. Така нашите остават с 5 точки в групата, заемайки 4-ото място. Литва нямаше точка и беше отбелязала един гол, а днес просто преизпълни плана. Два гола за литовците вкара Фьодор Черних. За България се разписа Кирил Десподов- единственият, който не бива да се срамува от тази среща. Върхът на безобразното представяне на българския тим беше пропуснатата дузпа от Димитър Илиев в първия четвърт час на мача. Като цяло нашите държаха топката, но не се вложиха, не тичаха и нямаше никаква агресия в действията им. Мачът започна динамично и още в първите три минути двата тима имаха възможност да открият резултата. Първо Васил Божиков се озова на стрелкова позиция след центриране на Десподов от фаул, но не уцели вратата. В ответната атака домакините отговориха с удар на Каролис Лаукжемис, който стреля по диагонала. Ударът му обаче мина на сантиметри край лявата греда на нашите, а и вратарят Мартин Луков беше елиминиран. В 9-ата минута възпитаниците на Ясен Петров сътвориха красива атака. Кирил Десподов проби добре по лявото крило и центрира пред наказателното поле.

Тодор Неделев се придвижи на дъгата, изчака много време, прицели се, но ударът му мина твърде високо над вратата. В 14-ата минута съдията от Украйна посочи бялата точка, отсъждайки дузпа за България. Дузпата беше отсъдена, след като съдията видя дърпане на Петко Христов от Вайткунас. Друг пловдивчанин застана зад топката- Димитър Илиев и стреля крайно слабо, едва-едва и вратарят на литовците легна и с лекота улови топката с две ръце. Само след три минути литовците откриха резултата след контраатака. Ласицкас беше намерен зад гърба на Петко Христов от Арвидас Новиковас и простреля българската врата. Грешката на Петко Христов беше и в предходната ситуация, когато нескопосано се опита да изчисти, но топката попадна при литовски играч. В 52-ата минута литовците бяха близо до второ попадение. Ласицкас проби от дясно и центрира към Сливка, който беше оставен сам. Ударът му обаче се отби в крака на Антов и излезе в корнер. Само след две минути Ласицкас беше изведен добре срещу Луков, но стреля в ръцете на нашия вратар. В 64-ата минута съдията от Украйна отсъди малко лековат фаул за нашите пред дъгата на литовците, след като нашите разиграха с едно докосване. От фаула Десподов завъртя топката над гредата и я прати до близката греда- 1:1. Литовците обаче реагираха и организираха веднага нова атака, от която Ласицкас затрудни за пореден път Мартин Луков. В 81-ата минута домакините бяха близо до втори гол, след като Линас Климавичус беше най-високо скочил при центриране от фаул. Топката кацна на горната греда над луков. Но само минута по-късно Фьодор Черних вкара за 2:1, разстрелвайки от 10-ина метра Луков. Ласицкас центрира от фаул, Андреа Христов се подхлъзна и остави Черних сам, което го улесни да вкара за 2:1. След още две минути Черних надскочи Валентин Антов след центриране от ляво и с глава наказа още един път Луков- 3:1.