22 сигнала с твърдения за нарушения получили в прокуратурата, като част от тях са писма от председателя на Временната комисия по проверка за установяване на злоупотреби и нарушения при разходването на средства държавни структури през последните 10 години. От държавното обвинение информират, че след приключване на възложения анализ на постъпилите сигнали, те ще бъдат препратени към компетентните прокуратури – Върховна административна прокуратура, Софийска градска прокуратура, Специализирана прокуратура и други териториални структури. На случаен принцип сигналите ще бъдат разпределени на конкретен наблюдаващ прокурор, който следва да извърши конкретни действия съобразно закона и функционалната си компетентност.

В сигналите се упоменават Международна газова връзка България-Сърбия, твърдения за проекта Турски поток, твърдения за нарушения в Българска банка за развитие и Фонда на фондовете, злоупотреби при изчисляването на компенсациите по мярка 60/40, твърди се и за корупционна схема в Министерство на отбраната, довела до нанасянето на щети в размер на над 29 млн. лв. В друга част от сигналите се твърди, че има незаконно усвояване на държавна земя за лични цели и незаконно усвоени европейски средства. Случаят касае двама министри на земеделието, кмет и председател на Общински съвет в Балчик и директор на ДФ „Земеделие“. Намеква се за обвързаност с депутат.

В един от сигналите се твърди, че има съмнения за корупция, пране на пари, данъчни и финансови измами, като се поменава името на предишния премиер Бойко Борисов. Има и сигнал срещу Христо Иванов в качеството му на бивш министър на правосъдието, в който има твърдения за наличие на корупционна схема и нарушаване на Закона за обществените поръчки във връзка с осигуряване изхранването на настанените в местата за изпълнение на наказанията.

Група сигнали има и за неправомерно сключени трудови договори със служители във военния завод „Терем“, за корупция при провеждането на обществена поръчка за доставка на боеприпаси от дирекция на МВР, за нарушение при разходването на публични средства, вкл. и европейски при провеждането на обществени поръчки от Електроенергийния системен оператор. Двама депутати подали сигнал със съмнения за допуснати законови нарушения при сключване на „фиктивна сделка“, касаеща т.нар. „подпорна стена“ край местността Алепу.