Италия победи с 3:2 след дузпи Англия и спечели Евро 2020. Редовното време и продълженията завършиха наравно 1:1. Италия спечели Европейската титла с отличен колектив, отборна игра и доминация на финала срещу Англия, заяви националният селекционер Роберто Манчини. Болката от загубения финал няма да отшуми скоро, заяви капитанът на английския национален отбор Хари Кейн след поражението с 2:3 след дузпи срещу Италия.

Италия контролираше изцяло мача с Англия и си заслужи европейската титла, категоричен е капитанът Джорджо Киелини след победата с 3:2 след изпълнение на дузпи. „Заслужавахме да спечелим. Цяла Италия заслужаваше да спечели. Просто тази вечер усетихме нещо специално във въздуха“. Джанлуиджи Донарума бе избран за най-добър футболист на Европейското първенство, след като допусна само четири гола на целия турнир и спаси две дузпи срещу Англия на финала. Леонардо Бонучи бе избран за „Звезда на мача“, в който Италия спечели с 3:2 след дузпи срещу Англия и вдигна втората си титла на Европа. Защитникът изравни през второто полувреме, след което бе точен и от бялата точка за триумфа на новите европейски шамшиони.

Техническите наблюдатели към УЕФА избраха испанския национал Педри за най-добър млад футболист на Европейското първенство. 18-годишният халф на Барселона имаше само четири мача за Испания преди началото на еврофиналите, но пропусна само една минута на турнира. Лондонската полиция съобщи, че е задържала 45 души вчера – деня на финала на Европейското първенство по футбол. Всички досегашни европейски шампиони по футбол: 1960: СССР 1964: Испания 1968: Италия 1972: ФРГ 1976: Чехословакия 1980: ФРГ 1984: Франция 1988: Холандия 1992: Дания 1996: Германия 2000: Франция 2004: Гърция 2008: Испания 2012: Испания 2016: Португалия 2018.