Българският национален отбор по футбол победи Република Северна Македония с 1:0 като гост в един нервен мач, изпъстрен с грубости и грозни сцени, предизвикани от домакините, които получиха червен картон още в 14-та минута. Това бе последният ни мач от четвърта група в Лига С на тазгодишното издание на турнира Лига на нациите. Единственото попадение отбеляза Кирил Десподов в 50-та минута след бърза контраатака и майсторско подаване на Радослав Кирилов към нападателя на Лудогорец, който промуши топка между краката на вратаря Столе Димитриевски. Нашите приключват на второто място в групата с 9 точки, а първи са грузинците с 16. В другата среща от групата Грузия надви аутсайдера Гибралтар с 2:1 като гост. Победата ни беше важна заради предстоящия жребий за квалификациите за Евро 2024 в Германия и разпределението на отборите в урните за него, като нашите ще са в четвърта урна. Жребият ще се тегли на 9 октомври в германския град Франкфурт.

Срещата на стадион „Тоше Проески“ в Скопие се игра при скандално поведение от страна на публиката, която освиркваше националния химн на България през цялото време на изпълнението му. В 14-та минута Тодор Тодороски влезе изключително грубо с бутоните в коляното на Марин Петков и австрийският рефер Юлиан Вайнбергер без колебание показа червен картон на левия бек на домакините. Нарушението бе потвърдено след намеса на Системата за видеоповторение (ВАР). Няколко минути по-късно и селекционерът на Северна Македония Благоя Милевски получи жълт картон за протест срещу друго съдийско решение. В края на мача се стигна почти до сбиване, провокирано пак от домакините. Съдията се задоволи с два жълти картона – на македонския капитан и на Кирилов. „Честитя на моите футболисти. Можем да играем на високо ниво. И да не беше червеният картон, щяхме да играем офанзивно. Заслужено победихме. Момчетата имат качества. Важно беше да останем в четвърта урна и да сме втори в групата. Успяхме да направим това, което искахме, но ни трябва още време, за да се развиваме и да вървим напред“, каза родният селекционер Младен Кръстаич след победата, която бе втора поредна за него след назначението му на поста. Нервният мач бе изпъстрен с немалко брак в действията и на двата отбора. На няколко пъти домакините бяха на косъм от гола, своите шансове за по-убедителна победа имаше и българският отбор.