18-годишната британка Ема Радукану победи канадката Лейла Ани Фернандес във финалния мач на Откритото първенство на Съединените щати по тенис.Срещата завърши с резултат 6:4, 6:3 в полза на 18-годишната Радукану, която е на 150-то място в класацията на Женската тенис асоциация (WTA). Фернандес, която навърши 19 години на 6 септември, е 73-ма в света.

Радукану няма победи в турнири под егидата на WTA. На Ю Ес Оупън тя се състезава за първи път. Първият й Голям шлем беше Уимбълдън през 2021 г., където стигна до четвъртия кръг. Радукану стана първата тенисистка, спечелила турнир от Големия шлем, като си проправи път към основната схема чрез квалификации. Тя стана и първият представител на Великобритания от 1977 г. насам, който спечели турнир от Големия шлем, след което Вирджиния Уейд спечели Уимбълдън. По пътя си до историческата титла Радукану не загуби нито един сет.