Състезателят на Спортен клуб „Радуканови“ – Видин Васил Антонов, спечели титлата в петобоя на Националния шампионат по лека атлетика до 16 години в зала в София през уикенда, въпреки проблемите по време на подготовката заради контузия. Това съобщи треньорът на таланта Мирослав Радуканов. Видинският атлет заслужи златния медал с 363 точки, след като пробяга дистанцията на 60 метра с препятствия за 8.99 секунди, постигна резултат от 5.75 метра на скок дължина, 8.41 метра в тласкането на гюле, 1.58 метра на скок височина и 2:20.53 минути в бягането на 800 метра. С тези постижения Антонов изпревари с повече от 40 точки втория във финалното класиране Стефан Димитров от Спринт  – Червен бряг, който взе среброто с 321 точки. Трети в петобоя стана Явор Враголомски от Локомотив – София с 307 точки. „Много съм доволен, защото Васко дълго време го мъчеше травма на аддуктора и се наложи в най-неподходящото време – от средата на ноември до средата на декември миналата година – да почива. Започнахме тренировки на 20 декември и фактически за четиридесет дни съумяхме да се подготвим на прилично ниво. Дори Васил направи и лични резултати“, каза Радуканов.

Освен травмата, извършваният в момента ремонт на закритата лекоатлетическа писта във Видин допълнително е усложнил тренировъчния процес, допълни треньорът. През миналата година Васил Антонов отново стана републикански шампион както в зала, така и на открито. Благодарение на тези постижения лекоатлетът зае четвърто място в класацията за спортист на община Видин за 2022 година. До края на февруари пред СК „Радуканови“ предстоят още няколко турнира, информира още Мирослав Радуканов. На 18 февруари ще се проведе Националният шампионат за момчета и момичета под 14 години. Там треньорът планира да заведе осем състезатели – четири момчета и четири момичета. Ден по-късно ще бъде традиционният турнир „Атлетиката търси таланти“, организиран от Спортен клуб по лека атлетика Академик – София. Видинският клуб има покана за участие и в международния турнир „Лъвски скок“, който ще се състои на 21 февруари в Цариброд, Сърбия. Зимният сезон за СК „Радуканови“ ще приключи на 26 февруари с участие в турнир в София от веригата „Go Kids“.