Световният шампион Франция се превърна в първия отбор, осигурил си участие в осминафиналите на Мондиал 2022, след като победи Дания с 2:1 в мач от група D на турнира. За „петлите“ това бе втори пореден успех в Катар, с който те си осигуриха излизане от групата. Световният шампион Франция се превърна в първия отбор, осигурил си участие в осминафиналите на Мондиал 2022, след като победи Дания с 2:1 в мач от група D на турнира. За „петлите“ това бе втори пореден успех в Катар, с който те си осигуриха излизане от групата.

Франция бе записала две поредни загуби от Дания в Лигата на нациите от началото на годината, но започна уверено двубоя на стадион 974 в Доха и доминираше на терена. Датчаните се защитаваха умело и успяха да опазят вратата си до почивката, но 15 минути след началото на втората част Килиан Мбапе откри резултата след бърза контраатака и добра асистенция на Тео Ернандес. Дания отговори много бързо и след седем минути изравни чрез централния защитник Андреас Кристенсен, който се разписа с глава от близко разстояние след центриране от корнер. „Червения динамит“ стоеше добре на терена в следващите минути, но не успя да реализира преимуществото си, а в 86-та минута Мбапе донесе успеха на Франция с втория си гол, дошъл след точно центриране на Антоан Гризман. До края на двубоя играчите на Каспер Хюлманд нямаха сили за отговор и Франция спечели с 2:1. По този начин тимът на Дидие Дешан вече има шест точки на първото място и е сигурен за осминафиналите, докато на втора позиция е Австралия с три точки. Дания и Тунис делят третата позиция с една точка, но датчаните все още имат шансове да продължат напред, ако постигнат победа над Австралия в последния си мач в сряда, 30-ти ноември, от 17:00 часа. По същото време Франция ще срещне Тунис, като африканският тим също има теоретични шансове да излезе от групата.